Neile, kes tahavad adata vol. 2

"Kangesti tahaksin sind taltsutada", ütles väike prints, "aga mul pole kuigi palju aega. Mul on vaja endale sõpru leida ja paljusid asju tundma õppida."
"Tuntakse ainult neid asju, mida taltsutatakse", vastas rebane, "Inimestel pole enam aega midagi tundma õppida. Nad ostavad kõiki asju valmis kujul kaupmeeste käest. Ja kuna ei ole kaupmehi, kes sõpru müüksid, siis polegi inimestel enam sõpru. KUI TAHAD ENDALE SÕPRA, SIIS TALTSUTA MIND!"
"Mida selleks teha tuleb?" küsis väike prints.
"Tuleb olla väga kannatlik," kostis rebane. "Kõigepealt istud minust veidi eemale, vaat nii, sinna rohu peale. Ma vaatan sind silmanurgast ja sina ei ütle mulle mitte midagi. Keel on arusaamatuste allikas. Kuid iga päev võid sa istuda natuke lähemale... Oleks hea, kui tuleksid iga päev samal ajal. Kui tuled näiteks pärastlõunal kell neli, siis hakkan end juba kella kolmest saati õnnelikuna tundma. Iga minutiga tunnen ma end ikka õnnelikumana. Kella nelja ajal muutun juba rahutuks ja murelikuks - nii ma avastangi, mis õnn väärt on! Aga kui sa tuled ükskõik millal, siis ma ei tea, mis kella ajal oma südant ette valmistada... Rituaale on vaja."
"Mis see rituaal on?" küsis väike prints.
"Ka see on üks väga unustatud asi, " vastas rebane. "Rituaal on see, mis teeb ühe päeva teistest erinevaks, ühe tunni teistest erinevaks..."
Nõnda taltsutaski väike prints rebase...
Antoine de Saint-Exupèry "Väike prints"

Kommentaare ei ole: