Aia tänava hallitriibuline kiisuke


See hallitriibuline noor kiisu on pärit Aia tänavalt. Tema ema Lotte leidis imetoreda kodu Tallinnas, tema õde ja vend said kodud Kuressaares. Tema ise oli aga pere kõige arglikum ja ei lasknud end kinni püüda.
Kui tal pisikesed pojad olid, ja ta ise autolt löögisaanuna vigastatud oli, tassis ta oma põnnid inimeste akna alla, kust ise oli süüa saanud. Ennast ta aga kätte ei andnud ja inimesed arvasid juba, et teda enam ei näegi. Aga visa kiisu paranes. Oli ka veel teine seik, kui kiisu näugus meeleheitlikult inimese akna all, kes talle muidu süüa andis. Kui inimene välja läks, juhatas kiisu ta heki juurde, kus sama hoovi must isane kass vigastatuna lebas...Vot selline imeline kiisu!

Maigal õnnestus ta nüüd lõpuks kätte saada ja arsti juurde toimetada. Kiisu sai steriliseeritud. Opist toibuma toimetati Aula-Vintri hoiukodusse, kus ta näitas igati välja oma solvumist puuri pistmise üle. Turtsus mis kole, kui käsi puuri panna, puges teki alla ja piilus vaikselt sealt või käis lina peas ringi nagu muhameedi naine :) Aga mõne aja pärast hakkas tema käitumine muutuma, enam ei sisisenud ega üritanud rünnata lähenevat kätt, vaid kiisu jälgis tasakesi, mida inimene tema puuri juures askeldab. Kuna aga tema aeg hoiukodus sai täis ja keegi teda päris omale polnud tahtnud, läks ta tagasi Aia tänavale, kus tal toitjad olemas on. Seal pani Maiga koos ühe teise naisega tähele, et kiisu käis kõigepealt kõik oma tuttavad kohad läbi, näugis justkui midagi otsides ja tuli lõpuks nende juurde istuma, lähemale kui kunagi varem. Seega kiisu on julgemaks muutunud. Järjekindlast tegelemisest ja paitamisest on siiski kasu olnud.

Siinkohal ei saa mainimata jätta, et praegu seadusega ette nähtud 2 nädalat kassile uue kodu otsimiseks on ilmselgelt liiga lühike aeg. Kahe nädalaga peaks üles leidma endise omaniku, kui see loomal olemas on, kuid tänavakassist sülelemmiku tegemiseks läheb rohkem aega.

Kommentaare ei ole: